Warrior Games (Ігри Воїнів) – це міжнародний мультиспортивний захід для військовослужбовців та ветеранів, що отримали поранення, травми чи захворювання під час виконання службових обов’язків. Warrior Games організовує Міністерство оборони США з 2013 року.

ВИДИ СПОРТУ

Адаптивні види спорту в програмі Warrior Games: стрільба з лука, гольф, кульова стрільба, легка атлетика, велоспорт, плавання, веслування на тренажерах, баскетбол на візках, регбі на візках, пауерліфтинг, волейбол сидячи.

 
 
 
 
 
 

КРАЇНИ УЧАСНИЦІ

 
 

У Warrior Games беруть участь наступні країни:

США, Австралія, Канада, Великобританія, Данія, Нідерланди, Грузія, Україна.

 
 
 
 
 
 

ІСТОРІЯ WARRIOR GAMES

Історія Warrior Games у світі почалась у 2010 році, коли Міністерство оборони США започаткувало мультиспортивні змагання для поранених та травмованих ветеранів американської армії.

Перші 3 роки участь у них брали тільки команди армії, морської піхоти, військово-морської / берегової охорони, військово-повітряних сил, командування спеціальних операцій США.  Починаючи з 2013 року до участі у змаганнях долучились Збройні сили Великобританії. У 2017 році — приєднались Сили оборони Австралії. З 2019 року Ігри Воїнів розширились і США запросили також Збройні сили Канади, Данську оборону та Збройні сили Нідерландів.

У 2013 році Warrior Games відвідав член королівської родини Великобританії Принц Гаррі, герцог Сассекський. Надихнувшись духом Ігор Воїнів, Принц Гарі започаткував Invictus Games (Ігри Нескорених), які вперше відбулись у Лондоні у 2014 році.

УЧАСТЬ УКРАЇНИ У WARRIOR GAMES

Оргкомітет Ігор Нескорених в Україна розпочав перемовини щодо участі України у Warrior Games у вересні 2019 року. Загальна нарада з програмним менеджером Warrior Games Джефом Лернером була проведена в м.Гаазі, Нідерланди, 20 січня 2020 року. На запрошення українського оргкомітету, американська делегація на чолі з менеджером збірної США на Іграх Нескорених Маршею Гонзалес прибула в Україну з візитом в період між 13 та 25 лютого 2020 року. В результаті візиту українська збірна Ігор Нескорених була запрошена на відбірковий етап Air Force Trials до Warrior Games, що мав відбутись з 16 по 28 березня 2020 року, однак був відмінений в зв’язку з пандемією COVID -19. Перемовини щодо участі України у Warrior Games продовжились і тривали до лютого 2021 року включно. 17 лютого 2021 року Міністерство у справах ветеранів України отримало запрошення від Секретаря Армії США Джона Е. Вайтлі взяти участь у міжнародному заході Warrior Games у 2021 році.

Одинадцяті Ігри Воїнів (Warrior Games) відбудуться 12-22 вересня 2021 року у м. Орландо, США. Для збірної України, що складатиметься у 2021 році з 40 учасників бойових дій, це будуть перші Ігри Воїнів в історії України.