ОРГКОМІТЕТ WARRIOR GAMES В УКРАЇНІ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛЬФУ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СТРАТЕГІЧНУ СПІВПРАЦЮ

Сьогодні, 14 квітня, організаційний комітет Ігор Воїнів (Warrior Games) в Україні та Всеукраїнська федерація гольфу підписали Меморандум про стратегічну співпрацю у Кабінеті міністрів України.

Метою стратегічного партнерства є підтримка, спортивна реабілітація та соціальна реінтеграція українських військовослужбовців та ветеранів війни, які зазнали травм, поранень або захворювань під час чи внаслідок виконання службових обов’язків в районі бойових дій, а також їх родин. Стратегічне партнерство включатиме широке коло ветеранів АТО\ООС, в тому числі включених до складу національної збірних команд України на «Іграх Нескорених», «Іграх Воїнів» та інших національних та міжнародних змаганнях.

Наша місія, як Федерації, довести, що гольф – доступний для всіх та є  ефективним видом спорту для реабілітації учасників бойових дій. Гольф розвиває мобільність і координацію. Цим видом спорту можуть займатися особи з вадами слуху, зору, рухового апарату. У Федерації  ми активно розвиваємо окремий напрям діяльності – інклюзивний гольф. Щороку проводяться змагання з гольфу серед спортсменів з інвалідністю. У 2021-му в Україні було відкрито 10 центрів з популяризації гольфу для людей з інвалідністю. Ми раді, що черговим кроком, на шляху до реалізації глобальної місії, стала співпраця з оргкомітетом Warrior Games в Україні», — коментує Володимир Пилипенко, Генеральний секретар Всеукраїнської федерації гольфу.

Гольф – один з недооцінених видів спорту в Україні серед учасників бойових дій. Багато хто його вважає неефективним, а подекуди і неінклюзивним. Однак, мій особистий досвід як учасника бойових дій показує, що цей вид фізичної активності позитивно впливає на розвиток рухового апарату після важкого поранення, а також на морально-психологічний стан. Після ампутації ноги я проходив тривалу реабілітацію, і гольф став тим видом спорту, в якому я зміг себе реалізувати», — каже Олександр Кікін, ветеран АТО\ООС, голова паралімпійського комітету Всеукраїнської федерації гольфу.

Для організаційного комітету Ігор Воїнів (Warrior Games) в Україні стратегічне партнерство з Всеукраїнською федерацією гольфу – це ще одна можливість популяризації та просування ідей спортивної реабілітації, здорового й активного способу життя серед ветеранів війни та членів їх родин.

Розвиток державно-приватного партнерства у галузі спорту у форматі надання приватними об’єктами спортивної інфраструктури умов для фізичної реабілітації та тренувань українських ветеранів війни, які зазнали травм, поранень або захворювань під час чи внаслідок виконання службових обов’язків в районі бойових дій  – є пріоритетом Міністерства у справах ветеранів України у напрямку спортивної реабілітації», — зазначив Ігор Безкаравайний, заступник Міністра ветеранів України.

Як координатор Ігор Воїнів та Ігор Нескорених в Україні, я рада, що нам вдалось додати ще один вид спорту до можливостей, які мають учасники бойових дій у напрямку спортивної реабілітації та соціальної реінтеграції. Ця можливість з’явилась завдяки включенню України до складу учасниць міжнародних змагань Warrior Games, в яких гольф входить у програму змагань, та готовності Всеукраїнської федерації гольфу взяти на себе витрати з підготовки учасників та проведення турніру з гольфу», — коментує Оксана Горбач, координатор Ігор Воїнів та Ігор Нескорених в Україні.

Тарас Чмут, директор Благодійного фонду «Повернись живим», додає: «Особливо приємно, що ініціатором включення гольфу в програму відбору до збірної Україна на Warrior Games, став учасник бойових дій Олександр Кікін. Саме він звернувся до організаційної команди з пропозиції та організував перемовини. Це ще одне свідчення того, що ветерани АТО\ООС –  вже змінюють країну, в даному випадку, у напрямку спортивної реабілітації».

Меморандум з Всеукраїнською федерацією гольфу України є прикладом утворення інших державно-приватних партнерств, направлених на підтримку українських військовослужбовців та ветеранів на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації, а також комфортної інтеграції у мирне життя.