“Це неймовірне відчуття, коли ти забиваєш”: ветеранська команда з баскетболу на візках провела відкрите тренування

     Напередодні стартів в Орландо (США), коли українські ветерани зійдуться в боротьбі за медалі на міжнародних змаганнях Warrior Games з 12-ма командами з 7 країн, вони провели відкрите тренування з баскетболу на візках.

      На території СДЮШОР №5 ім. М. І. Говорунова, що у місті Дніпро, 22 липня вирували пристрасті справжнісіньких змагань.

     Раді приймати збори учасників «Ігор Воїнів» на Дніпропетровщині. Спорт – чудова реабілітація для бійців, які втратили здоров’я на війні. Серед учасників збірної є і три хлопці з нашого регіону. Вся область вболіватиме за команду», – сказав заступник голови облдержадміністрації Іван Начовний, відкриваючи тренування.

    Спочатку хлопці захищали нашу країну на передовій, тепер представляють Україну у спорті. Бажаємо їм перемоги в Орландо. Віримо, що вони привезуть «золото», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

    Україна цьогоріч вперше у вересні візьме участь  у міжнародних змаганнях Ігри Воїнів (Warrior Games), тому ветерани-члени збірної активно готуються, особливо в нових для себе видах спорту. Саме таким є баскетбол на візках – один з найвидовищніших видів спорту із програми Warrior Games. Це командний вид, який згуртовує ветеранів і дозволяє в прямому сенсі відчувати плече побратима.  У кожній команді 5 учасників, вони грають два тайми по 10 хвилин з перервою у 5 хвилин. Гра дуже динамічна, є силове протиборство, емоції вирують дуже сильні, після падінь учасники самостійно повертаються у гру.  Хоча у кожного члена української збірної є один або кілька основних видів спорту, в баскетболі на візках вони демонструють досить високий результат і можуть претендувати на п’єдестал.

     – Дуже важливо, щоб підготовка до змагань відбувалася на професійних адаптованих  локаціях, – зазначила Оксана Горбач, Національний координатор Ігор Нескорених та Ігор Воїнів в Україні, – ми вдячні місцевій владі за допомогу в проведення навчально-тренувальних зборів, так зала, в якій відбувається сьогоднішнє тренування – одна з найкращих адаптованих площадок. Вона також розповіла, що правила та умови виступів у баскетболі на візках не відрізняються від звичайного баскетболу: розмір поля, висота кошиків, правила – все відповідає звичайному баскетболу, крім правил, що стосуються пересування учасників на візках по майданчику.

     Відкрите тренування пройшло в рамках навчально-тренувальних зборів ветеранської збірної з баскетболу на візках, які проходять у Дніпрі з 19 по 29 липня.  Під час відкритого тренування  Президент баскетбольного клубу “Дніпро” Валерій Кондратьєв вручив членам української ветеранської збірної форму та м’ячі для тренувань.

     Ветеранський спорт має в Україні розвиватися, і ми, як організаційний комітет Ігор Нескорених і Ігор Воїнів робимо для цього все можливе», – сказав Тарас Шпук, представник благодійної організації «Повернись живим». Він також зазначив, що ініціатива самих ветеранів у цьому має вирішальну роль, члени збірної Warrior Games